Su İçsem Yarıyor Diyenler Haklı Çıktı

Günümüzde bazı insanların kilo almaya meyilli olduğu tıbbi çevrelerce de onaylandı. Obezite ve aşırı kilo alımı söz konusu olduğunda sinir sistemini incelemek kimsenin aklına gelmezdi. Ancak bilim insanlarının 300 bin denek üzerinde keşfettiği yeni gen bölgeleri, bunun kesinlikle yanlış olduğunu ispatladı. Bu genlerden bazıları iştahı kontrol etmeye, bazıları da besinlerle alakalı öğrenme ve hafıza süreçlerine katkı sağlıyor. Özetle vücut kitle endeksini etkileyen 60 kadar gen, sinir sistemiyle bağlantılıymış.

Bu bulgular sonucu şunu ifade etmek mümkün. Cinsiyet ve yaşa göre diyet listeleri hazırlanıyor ancak yakın gelecekte genetik bilimi kesin neticeyi verecek.

7 günde 2-5 kilo vermek isteyenler için bir de diyet paylaşalım!

İlk gün saf proteinler var: Sınırsız miktarda saf protein yani kırmızı et ve beyaz et alabilirsin, bununla beraber; en azıyla bir buçuk litre su da şart, bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeğini ihmal etmeyin ve 15 dakika tempolu bir yürüyüş yapın.

İkinci gün sebzeler zamanı: Belirttiğimiz saf protein alımına ek olarak sebze de yemek gerekli. Bununla birlikte bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği, bir buçuk litre su alacağız. Ama bu sefer 18 dakika tempolu yürüyüş yapalım!

Üçüncü gün meyvelere ağırlık veriyoruz: Protein ve sebzelerimize ek olarak günde iki adet (muz, üzüm ve kiraz hariç) meyve alacağız. Yine bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği ve bir buçuk litre su burada da mevcut. Tempolu yürüyüş bu kez 20 dakika olsun!

Sona yaklaşıyoruz dördüncü gün ekmek var: Protein saflığı, sebze ve meyvelere ilave olarak bu gün iki dilim tam buğday ekmeği alacağız. İlave olarak biliyorum sıkıldınız ama bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği ve bir buçuk litre su burada da karşımıza çıkıyor. Tempolu yürüyüş 15 dakika lütfen.

5. gün peynir ziyafeti: Saf proteinler, sebzeler, meyveler ve tam buğday ekmeğine ilaveten 40 gram civarı yağlı peynir alınabilir. Tabii ki yine bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği ve bir buçuk litre suyla beraber. Ve 10 dakika tempolu yürüyüş lütfen.

Alışanlar için 6. gün karbonhidratlar ve nişastalı gıdalar mevcut: Saf protein, sebze, meyve, ekmek ve peynire ek olarak 200 gram civarı pişmiş bakliyat; yani, bulgur, makarna, esmer pirinç yenilebilir. Bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği ve en az bir buçuk litre suyla birlikte 10 dakika tempolu yürüyüş de veriyoruz.

Son gün ödül var: Ve yine saf protein; meyve, sebze, ekmek, peynir, karbonhidrata ek olarak bir ödül öğünü yapılabilir. Bu öğünümüzde bir atıştırmalık menü size ödül olacak ve bir ana yemek ve bir tatlı da yenilebiliyor. Hatta isteyenlere bir kadeh kırmızı şarap verelim.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir