Sümer Tilmaç Hakkında Bilinmeyenler

15 Temmuz 1948, Malatya doğumlu Sümer Tilmaç, 1964 yılında Arena Tiyatrosu’nda oyunculuğa başladı. 1968’de İstanbul Belediye Konservatuarı’ndan mezun oldu. Münir Özkul ve Gazanfer Özcan gibi hocaların öğrencisi olarak yetişti. 200’den fazla sinema ve tv filminde rol aldı. Yaklaşık 60 tiyatro oyununda oynadı. 2002 senesinde ‘Son’ filmindeki perfornamsıyla en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Sadri Alışık ödülü kazandı. Sürgün, Kadersizler, Ah Güzel İstanbul, Yağmurlar Altında, Hababam Sınıfı: Merhaba gibi filmlerde oynadı.

Sümer Tilmaç

Sümer Tilmaç Hakkında Bilinmeyenler

Süper Baba’daki Kahveci Nihat rolüyle tanınan ve çok sevilen Sümer Tilmaç, şimdilerde Antalya’nın Serik ilçesindeki 40 dönümlük narenciye bahçesinde “sanatçı köyü” işletmektedir. Aile köyün bir kısmını, kaybolup gitmeye yüz tutmuş geleneksel Türk el sanatlarını yaşatmak için ayırmış. Antalya merkezine 35 kilometre uzaklıktaki “Melek Çiftliği”, gelen her çocuğa bir tavşan veriyor. Çocuklara eski zaman oyunları öğretiliyor. Oyundan sıkılanlara Sinekli Bakkal’da limonata, leblebi tozu, pamuk helva sunuluyor.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir