Suya Düşen Telefonları Kurtarıyoruz

Telefonunuz tatlı suya dayanıklı akıllı cihazlar ise misal; Xperia Aqua M4, S7 Edge gibi modeller ise paniklemeden sadece kurulamanız kafi ancak suya dayanıklı telefonlar değilse öncelikle telefonumuzun pilini çıkartmak şart. Batarya yerinden çıkartıldıktan sonra sim kartı ve varsa hafıza kartınıza da aynı işlemi yapabilirsiniz. Telefonunuzu kuru bez vasıtasıyla yavaşça temizleyin, şarj ve kulaklık girişine azami dikkati gösterin. Tatlı su olduğundan dolayı telefonunuza fazla zarar vermez.

Telefon Tuzlu Suya Düşerse Yapılacaklar

Piyasadaki yeni nesil akıllı telefonlar suya dayanıklı olsalar da büyük şirketlerin tanıtımlarında vurguladıkları su, tatlı sulardır. Telefonlarınız tuzlu suya temas ettiği zaman kısa devre gibi problemler görülebilir. Telefonların tuzlu suya teması büyük bir tehlike arz eder. Tuzlu suya temas eden telefonunuzu ilk başta tatlı suyla yıkayabilirsiniz.

Suya Düşen Telefonlar

Tatlı suya sokmak istemezseniz hemen telefonunuzu kapatarak pili, hafıza kartı ve sim kartınızı dikkatlice çıkartın. Yakınınızda elektrikli süpürge mevcutsa kulaklık girişi ve şarj girişlerini vakum yöntemi ile kurulayabilirsiniz, ayrıca bataryanın bulunduğu bölümü bu yöntemle kurutabilirsiniz. Telefonunuz bu işlemlerden sonra yine de çalışmıyorsa pirinç dolu bir kavanoz içerisinde en az bir, en fazla üç gün bekletin. Pirinç nemleri çekeceği için telefonunuz bu yöntemle de çalışabilir.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir