Tanıtım Yazısı | SEO Uyumlu, Özgün ve Kaliteli

Tanıtım yazısı; hizmet, ürün ya da bir web sitesi veya blogu detaylı bir biçimde tanıtan, yazı içinden tanıttığı alana doğru linkler veren, arama motoru optimizasyonu (SEO) kurallarına dikkat edilerek hazırlanmış 250 – 500 kelimelik makalelerdir. Mevcut sitelerin arama motorlarında fazlaca ve üst sıralarda indekslenmesi (sıralanması) hedefi ile oluşturulur. Tanıtım yazısı, web siteleri için uygulanan çeşitli link çalışmaları içinde, en kalıcı ve organik getiriyi kazandırdığı için üst düzeydir. Tanıtım yazısı, gerek backlink gerekse hedef kelimede yükselme olarak iyi faydalar getirdiği zaman içinde deneyimlenerek ispatlanmıştır.

Kalıcı olması, tanıtım yazısı uygulamasında en önemli getiridir. Böylece tanıtım yazısı verilen alanların, internette varlığı sabit olduğu müddetçe, sitelerdeki yazılarınız ve dolayısıyla alınan linkler, backlink listemize kalıcılar kategorisinde yer alacaktır. Ayrıca, arama motoru Google örümceklerinin sitemizi ziyaretleri için, bir başka siteden örümceğin dolaylı yollarla (hedef kelimemize yazı içerisinde linklendirme yaparak) çalışma yapılan siteyi de indexlenmesi sağlandığı için, sitemize Google örümceklerini çeken yapıda bulunması, tanıtım yazısı faydasını oldukça artırmaktadır.

Özetle yararları şu şekildedir: Yukarıda da belirttiğimiz Google botları tarafından web siteleriniz daha da kolay ve hızlı indexlenir, siteniz link verilen kelimelerde üst sırada yer alır, web sitenizin PR değeri yükselir, Web sitenize tamamen zararsız organik hitler gelmeye başlar.

Tanıtım Yazısı Fiyat

Tanıtım yazısı nasıl olmalıdır:

Bu tip yazılar sektörünüzle alakalı olmakla birlikte sitelerde tabiri caizse göze batmamalıdır. Konu ile alakalı doğal ve benzersiz bir anlatım – dil içermeli ve minimum 150 kelime civarı olmalıdır, buna 200 – 500 de olabilir diyenler vardır. Çok uzun tutmamakta fayda var.  Makalelerdeki uzunluğa oranla yazınızda yer alacak olan link sayısına karar vermelisiniz. Fakat önerilen adet her yazıda 3 linki aşmaması şeklindedir. Yine sitenizin durumuna göre bu linklerin hedefleri değişebilir fakat bizim önerimiz bir linki anasayfanıza 2 linki kategori sayfanıza yönelik almanızdır.

Bunun sebebi ana sayfanız ile alt sayfalarınız arasındaki link seviyesini korumaya yöneliktir. Anasayfada 7 bin link olması ve alt sayfalarda henüz 90-100 link civarında kalmış olması, siteniz adına doğal olmayan bir konu demektir. Site içeriğinizin yemek tarifleri üzerine olduğunu düşünecek olursak ve tanıtım yazısı verdiğiniz sitede oto kiralama ile ilgili bir yazı yayınlattığınızda, doğal olarak title, description ve keywords değerleri sizin sektörünüzle eşdeğer bir sayfa elde edeceksiniz. Buna eşdeğer sayfa kavramı diyebiliriz.

Yüksek PR değerine sahip, Adsense gelirli, DMOZ (popüler bir dizindir) kayıtlı, yüksek Alexa değerine sahip, Google & Yandex News kayıtlı kaliteli web siteleri ve bloglardan makul ücretler karşılığında tanıtım yazısı edinebilirsiniz.

Makalenizin mutlaka bir görsel bulundurması ve bunun olduğunca internette yer almaması büyük bir önem taşır. Belirtmiştik ya, blogcu haberiyle alakalı ürünün fotoğrafını çeker ve Google tarafından daha önce hiç indekslenmemiş bir görselin sayfa üzerindeki kalite arttırıcı etkisine inanamazsınız.

Google şöyle sormaktadır, “Eğer ben olmasaydım bunu gerçekten sitende yayınlar mıydın?” Eğer cevabınız olumlu değilse bunu lütfen makalenize yerleştirmeyin. Aklı başında hiç bir insan makalesine H1 tagı alıp buna bir de link verme gibi bir deliliğe kalkışmaz. Bu her şeyden önce gelenleri rahatsız eden bir konudur ve arama motoru diye bir kavram bulunmasaydı hiç kimse bu şekilde davranmazdı. Google işte tam da bunu istiyor: Kullanıcılara yönelik kaliteli ve benzersiz içerikler üretin!

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da linklemelerdir. Tanıtım yazısı içerisinden aynı adrese hem de ana sayfa url’sine birden fazla link verilmemelidir. Google botu zaten aynı sayfa içerisindeki birden fazla tekrarlanan url’ye sadece bir kez gelmektedir! Eğer ana sayfaya 2 tane link vermek istiyorsak birini siteadi.com diğerini ise siteadi.com/index.php olarak vermeliyiz.

9og.org’dan kalıcı tanıtım yazısı alabilirsiniz:

  • Sitemizin Alexa verisi tatmin edicidir. Buradan inceleyebilirsiniz. 1 milyon altı Dünya değerine sahiptir. Türkiye değer ise 16. 597 dir. Tanıtım yazısı almak istediğiniz sitenin değerlerine dikkat etmelisiniz.
  • Sitemiz bir yıllık yeni bir yapı olmasına rağmen aylık 180 lira civarı organik Adsense gelire sahibiz. Günlük 2 K civarı tekil ziyaretçisi mevcuttur.
  • Banlı olduğu bir arama motoru bulunmamaktadır. Sitemiz hızlı indeks alır ve yayınladığı hemen hemen her konusunda ilk sayfada indekslenir. Lisanssız yazılım kullanmaz. Tüm makalelerimiz özgündür.
  • PR2 sitemiz yayınladığı makeleri Google +, Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlar üzerinden destekler. İmleme sitelerini etkin bir biçimde kullanır.
  • 2.644 Trustrank oranına sahibiz. Makalenizin (mahkeme kararı olmadığı müddetçe) yayında kalma süresi yoktur. Sınırsız yayında kalır! Sponsorluk ve reklam satışı alternatiflerimiz de bulunmaktadır. Paypall ve Garanti Bankası ödeme seçeneklerimiz mevcuttur.
  • İçeriklerinizde sitenize ait maksimum 3 link en az 1 görsel, dilediğiniz taktirde 1 video bulundurabilirsiniz. İllegal sitelere ait paylaşımlar kabul edilmemektedir.

Tanıtım yazısı 50 TL’ye sitemizde yayınlanır. Bizlere gorkemcan [at] yandex.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir