Tavuk Etini Asla Yemeyeceksiniz → Tavuk Hakkında Detaylı Bilgiler ←

tavuk eti, tavuk eti kaç kalori, tavuk eti fiyatları, tavuk eti çeşitleri, tavuk eti yemekleri, tavuk eti marine, tavuk eti protein, tavuk eti nasıl haşlanır, tavuk eti sosu, tavuk eti kalori, tavuk eti ekşi hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız.

Tavukların küçücük kafesler içinde kıpırdamadan yetiştiğini, yere bıraksanız bile hareket edemediğini biliyor muydunuz?

Küçücük civcivlere gelişimini hızlandırmak ve kemiklerini geliştirmek için antibiyotikler veriliyor. Tavuğu elinize alıyorsunuz hayvanın kemikleri kırılıveriyor… Üstelik ‘çabuk büyüsünler’ diye verilen bu ilaçların kansere yol açtığı ayan beyan ortada… 17 günlük kuluçka süresi mi olur Allahaşkına… Bacak yapıları bile değişti – kesilmezse bu hayvanlar 45 gün sonra zaten kendiliğinden ölüyor.

Lenfoma, kemik ve meme kanserleri resmen uçuşa geçti.. 

tavuk eti

Pazardan 2 liraya aldığınız tavuk sosis vb türevleri yemeden önce birkaç kez düşünmenizde fayda var… Günde 3-4 kez yumurta alabilmek için hayvana mutlaka bir şey yapmalısınız. Bu kadar fazla verim (!) almanın doğaya aykırı bir durum olduğunu izaha gerek yok sanırım. Bu arada en bomba haber de sağda solda 2 liraya satılan ‘tavuk dönerle’ ilgili… Duyduğuma göre aşırı ilaç yüklemesi sonrası ölen – daha doğrusu patlayan hayvanlar el altından satılıyormuş… Dönercilerin martı eti kullandığını duymuştum da son durum resmen ‘yuh’ dedirtti…

Böbrek toksitesi yapan tarım ilaçları, erken adet gören kız çocukları, sağlıklı (!) diye tavuk etiyle beslenip meme kanseri olan kadınlar, hormonel manipülasyonlar – büyüme hormonu androjen verilen danalar – tavuklar vs tüm bu rezilliklere karşı organik ürünler yemenizi tavsiye ediyorum ama ‘balkonda tavuk’ besleyecek de halimiz yok…

Bolivya başbakanı Eva Morales ise tavukların beslendiği yemlerde kadınları krize, erkekleri ise homoseksüelliğe götüren maddeler olduğunu iddia ederek yenmemesini öğütledi.. Balık yemekten başka fikir şu an aklıma gelmiyor.

Bu arada son bir notum var; 9og.org olarak çevrimiçi anketlerden para kazanıyoruz. YSENSE ile oturduğun yerden para kazanabilirsin. Tek yapman gereken anketleri tamamlamak ve 50 dolar olmasını beklemek! Aklına takılan sorular için iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsin. Merak etme son derece güvenli.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir