Tuncay Güney Hakkında Bilinmeyenler

İpek kod adlı haham (!) Tuncay Güney, 25 Ağustos 1972’de Çorum’da dünyaya geldi. 1990’larda çeşitli gazete ve TV’larda ofisboyluk dahil çeşitli işlerde çalışan imam hatip’ten terk Güney, 5 Mayıs 1997 tarihinde askere çağrıldı. Ardahan 9. Tabur Usta Birliğinde görevliyken GATA’dan alınan detaylı bir psikiyatri raporu ile homo olduğu gerekçesiyle TSK’dan muaf tutuldu. Güney’in eski eşi Nuray Güney de, karı koca olamadıklarını, bu sebeple de çocuklarının olmadığını ve bir araya gelmediklerini belirterek Güney’in tercini doğrular.

1999’da turist vizesiyle kaçtığı ABD’de önce Hristiyan olan Tuncay Güney, daha sonra Kanada’ya geçmiş ve burada da Yahudi olmuştur. Şimdi ne olduğu ise belli değildir.

Tuncay Güney

Tuncay Güney Hakkında Bilinmeyenler

Eski Fetullahçı ve tarikatçı “özel kalem” Güney’i yakından tanıyanlar, Güney’in kendini Yahudi olarak göstermesini Ergenekon tertibinden çekinmesinden dolayı arkasını güçlü birilerine dayamak istemesinden kaynaklandığı iddia eder. Sonradan olma haham Tuncay Güney’in annesi Ayşe Güney ise oğlunun Yahudiliğinin araştırılması üzerine “Tuncay Yahudiyiz diyorsa biz Yahudiyiz’dir. Yahudi olma suç mudur? Günah mıdır? Ben onu hak yoluyla eğittim. Ona Zebur’u, Tevrat’ı, İncil’i ve Kuran’ı da okuttum.” diye cevap verir.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir