Twitter’daki ‘Satın Al’ Butonu Hakkında!

Facebook’daki artış sonrası gelirlerini yükseltmek isteyen; en tanınmış sosyal medya devlerinden mikro blog sitesi Twitter, “satın al” ya da İngilizcesiyle “buy now” butonuyla yeni bir e-ticaret – alışveriş dönemi başlatıyor. Atılan bazı tweet’lerin içinde artık “satın al” butonu görebileceğiz.

Düşük bütçeli ürünlerin satışında firmalar için oldukça önemli bir adım olarak nitelendirebileceğimiz bu yeni dönem umarız Twitter’ı bir link çöplüğüne çevirmez… Stripe üzerinden Twitter’a entegre olacak teknoloji, firmaların Twitter’ın iş ortağı olan Stripe’a kaydolmasını gerekli kılacak. Ödeme ve kargolama mekanizmasını ise Stripe halledecek. Özellikle bu medya üzerinden kendi ürünlerinin reklamını yapmak isteyen ve bu konuda epey uğraş harcayan şirketler, artık bu tuş ile ürünlerini direkt olarak insanlarla buluşturabilecek.

Twitter

Hatırlanacağı üzere; Twitter’ın Temmuz 2014’te, geliştiricilerin dijital uygulamalarının kredi kartları ve banka kartları ile alınmasını sağlayacak API hizmeti sunan CardSpring’i satın almasıyla da dedikodular tavan yapmıştı. Konuyla ilgili olarak Twitter ve Stripe temsilcilerinden halen net bir yorum gelmemiş. 

Unutmadan belirtelim Bilgi Teknolojileri Kurulu BTK ile Twitter yetkililerinin bu hafta içinde yapacakları görüşmede, Twitter yetkililerinden ülkemizde ofis açmalarının yanı sıra Ar-Ge faaliyetlerini Türkiye’de yapmaları istenecek. Twitter’ın 20 Mart 2014’ten itibaren 13 gün süresinde kapalı oluşu ve Anayasa Mahkemesi kararıyla açılmasının ardından görüşmeler sıklaştırılmıştı.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir