Twitter’daki “Sessize Al” Komutu

Son yılların en sık tercih edilen popüler iletişim alanı Twitter’da yeni bir özellik uygulamaya geçmeye hazırlanıyor. Henüz beta aşamasındaki ‘Mute’ (sessize al) özelliğiyle artık takip ettiğimiz kişileri geçici ya da kalıcı olarak ‘sessize’ alabileceğiz.

Bir bakıma “engelleme özelliğinin” yerine, istenmeyen kişilerin iletilerinin ya da herhangi bir aktivitenin görülmesi istenmiyorsa ‘mute’ özelliği aktif duruma getirilerek sayfa da görünmez hala gelebilecek. Kişi sessize alındığında bundan haberdar olmayacak ve ‘unmute’ özelliğiyle de yapılan işlem geri alınabilecek. Bu sayede hesap engellenmeden ya da silinmeden istenmeyen kişilerin yaptıkları görülmeyecek.

Twitter

Twitter’ın deneme aşamasındaki bu yeni uygulaması bir bakıma Facebook’un “unfollow” (takibi kaldır) özelliğini andırıyor. Bilindiği üzere Facebook’ta; arkadaşlarınızın ya da ilgili haber kaynağının paylaşımlarını görmek istemediğiniz anda kullanıcıların iletilerine “unfollow” diyebiliyor ve böylelikle onları arkadaşlık listenizden çıkarmadan Facebook’a o kişinin ya da markanın içeriklerini görmek istemediğinizi bildirebiliyorsunuz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak kazanmaya başlayabilirsiniz. 

7 Yorum Yapıldı
  1. 06 Mayıs 2014
    • 06 Mayıs 2014
  2. 06 Mayıs 2014
  3. 06 Mayıs 2014
  4. 06 Mayıs 2014
    • 08 Mayıs 2014
  5. 06 Mayıs 2014

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir