Ucuza Ürün Bulma Siteleri Hangileri?

İnternet üzerinden bir çok ürünün fiyat incelemesini yapabilirsiniz. Akıllı telefonlar için “paralel ithalat” risk almayı düşünenler için denenebilir. Her türlü ürünün hangi sitede kaça sayıldığını Akakce.com ve Cimri.com üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz.

Cimri.com sitesini pek tercih etmesem de yine de bakıyorum fiyatlarına. Keza kiyas.la sitesi iki ürün arasında, özellikle akıllı telefonlarda kararsız kalan ve teknik özelliklerini mukayese edip incelemek isteyenler için yine “sık kullanılanlar”a eklenmesi gereken faydalı bir yer. Donanımhaber ve Ekşisözlük de yine ürün yorumları açısından takip edilmesi gerekenler kısmında olmalı.

O zaman bir ürün ya da eşya alırken nelere dikkat etmeliyiz listeleyelim:

  • Gerçekten o telefona ya da elektronik ürüne ihtiyacımız var mı? Halihazırda kullandığımızın neleri eksik? Yoksa sadece teknoloji bağımlısı olduğumuz ve istediğimiz için mi alma arzusundayız?
  • Yurt dışı fiyatları incelendi mi? Biri getirecekse bile astarı yüzünden pahalıya gelme gibi bir durum oluşabilir mi?
  • Sözlükler, forum siteleri ve teknik analiz sitelerinden ürün yorumları incelendi mi? Varsa analiz videoları izlendi mi? Yeni bir ürünü piyasaya çıkar çıkmaz almak yerine olası sorunları inceleyebilmek için bir süre beklemek ve daha sonra almak en iyisidir.

Şimdiden iyi günlerde kullanmanızı dileriz.