Ümmü Sübyan Cin Musallatı Nedir?

Bebeklere, hamile kadınlara hatta yaşlılara hayat boyu musallat olduğu düşünülen Ümmü Sübyan ya da Sübyan Annesi, her şart ve koşulda insanlara düşmandır ve gerek doğumda gerek sonrasında hastalanmaları için elinden geleni yapar. Hamilelerde düşük, bebek ve çocukların sebepsiz ağlamaları, down sendromu vb bir çok hastalık kendisiyle ilişkilendirilir.

İnanışa göre çocuk anne karnında hastalanmaz ise doğumu takip eden zamanlar sürekli kederli geçer, çocukta ve annede sürekli tekrar eden rahatsızlıklar, gece korkmaları, musallatlık durumları ve bahsettiğimiz sürekli sebepsiz ağlamalar başlar. Anadolu kültüründe bu cinin yeni doğmuş çocukları kaçırdığına da inanılır.

Ümmü Sübyan Nedir?

Yegane gayesi insan soyunu kurutmak olan bu dişi şeytanın rahatsızlık verdiği çocukların erken yaşlarda çeşitli hastalıklar ve ölüm tehlikeleri ile karşılaşabileceğine de inanılır. 11 yaş inanışa göre kritiktir ve bu eşik geçilirse Allahın izniyle ölüm tehlikesi görülmez ancak musallat devam eder. Taciz altındaki insanların evlenmesi zordur, evlense bile üreyemez ve devamlı stres altında yaşar.

Malumunuz kelime olarak “Sübyan” kelimesi “çocuklar” manasına gelir. Ümmü Sübyan ise, çocuklara bir çeşit cinlerin musallat olma hastalığıdır. Çocuklarımız Allah korusun rahatsızlığında, önce mutlaka bir çocuk hekimine göstermek gerekir. Bir sonraki aşama için icap ederse, daha sonra bir psikiyatriste götürmek şarttır.  Eski dönemlerde ağzından salyalar akan bir çocuğun yaşadığı travmaları bilemeyen ailelerin bu tip inanışlara kapıldığı akıllardan çıkarılmamalı. 

Bu tehlikeli cine maruz kalmanın bir sebebi yoktur. Tamamen şansa kalmış bir durum olduğunun üzerinden durulur. Ancak bu ihtimali yükselten bazı faktörler de söz konusudur ki bunların ilki çocuk sahibi olacak ebeveynelerin büyülü olmasıdır. Alim kimselerin ve ilmi olarak gelişmiş kişilerin de çocukları ve torunları bu tehlikeye açıktır zira doğacak olan bebek mutlaka büyüklerinin izinden gidecek ya bir maneviyat büyüğü olup bizlere faydalı olacak ya da insanlığı geliştirecektir. İşte bu sebeple ümmü sübyan bunu engellemeye her şekilde çalışır.

Ümmü Sıbyan Belirtileri Nelerdir?

Bir çok medyum sitesi bu tehlikeli cinne karşı muska ve tedavi yolları geliştirdiğini söylese de elbette paralı olarak bu işleri yapmakta ve tamamen cebini doldurma gayesi taşımakta. Allahın izniyle; namaz ve abdesteli olarak hayatımıza devam etmek, Nas, Felak ve Ayetel Kürsi dualarını okumaya devam etmek ve hayır ve şerrin tamamen yüce mevladan geldiğine inanarak yaşamak bu tehlikeleri yok edecektir emin olunuz.

Ümmü Sübyan Cin Musallatı Nedir? başlıklı bu yazımızda sizlerle; ümmü sıbyan cübbeli, ümmü sıbyan zararları, ümmü sıbyan diyanet, ümmü sıbyan duasi yazılışı, ümmü sıbyan duasi ve anlamı, ümmü sıbyan duasi oku, ümmü sıbyan duasi ne işe yarar ve ümmü sıbyan duasi arapca arama sonuçlarıyla alakalı bilgi verebilecek notlarımızı paylaştık. Umarım beğenir ve değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşırsınız.