Üreme Hakkında Detaylı Bilgiler

Cinsel birleşme hali; insanoğlunun soyunu sürdüren üreme biçiminin en temel halidir. Umumiyetle erkekte orgazm ile aynı zaman diliminde yaşanan boşalma hali ile birlikte, sperm ya da spermatozoit adları ile bilinen meni, ilgili adalelerin kasılması ile birlikte vajinanın içine salınır. Buraya atılan spermlerin bir sonraki rotası; sırayla rahim ağzı, uterus (rahim) ve son olarak da fallop alanıdır. Her bir boşalma ile birlikte, döllenme şansını yükseltebilmek için milyonlarca sperm hücresine rastlanır. Kadının orgazm olup olmaması gebelik hali için bir zorunluluk teşkil etmese de, erkeğin boşalması anında ya da devamında kadının da orgazm oluşu ile dişi cinsel organının geçici daralması, vajina içerisine yollanmış olan spermlerin fallop tüplerine ulaşmasına hız vererek gebeliğe yardımcı bir etken teşkil eder.

Eğer kadının fallop tüplerinde verimli bir yumurta hücresi mevcut ise, erkeğin gametleri ile birleşme sağlanır ve genellikle döllenmenin gerçekleşmesi ile neticelenir. Döllenmiş yumurta hücresi uterusa vardığında ise rahimin iç yüzeyine yapışır ve gebelik süreci start almış olur. Kısır olmayan kişilerin gerçekleştirdiği birleşmelerin, doğum kontrol yöntemleri kullanılmadığı sürece gebelik ile neticelenmesi beklenir.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir