Vampirler Hakkında İlk Kez Duyacağın Korkunç Gerçekler

Tüm zamanların en meşhur vampiri Kont Drakula olarak kayıtlara geçer. Bir vampiri kapınızdan uzak tutmak istiyorsanız eşiğe hardal tohumları atabilirsiniz. Zira güneş doğana kadar saymaya çalışacağından sizinle ilgilenmeye vakit bulamaz. Vampir olacağından şüphelenilen kişinin mezarının üstüne devasa taşlar koymak yine “engelleme” adına başvurulan metotlardan birisidir. Vampir inanışına Türk kültüründe de rastlanıyor. Şurada belirtmiştik.

Porfirya adı verilen nadir bir hastalık “Vampir” veya “Drakula” hastalığı olarak bilinir. Kişi güneş ışığına aşırı duyarlı hale gelebilir, tüylenmeler görülebilir. İlerleyen vak’alarda ise hastayı delirtebilecek kızarıklar ve diş eti hastalıkları görülebilmekte. Vampir hikayeleri 18. yüzyıla kadar uzanmasına rağmen, ilk gerçek Vampirler M.Ö. 4.000’de eski Babil döneminde karşımıza çıkar. Gayrımeşru çocukların, başka bir vampir tarafından ısırılanların, yanlış gömülenlerin, intihar edenlerin, vaftiz olmadan ölenlerin, bir kurdun öldürdüğü koyunun etini yiyenlerin tescilli birer vampir olacağına inanılırdı. Vampirlik çoğu zaman zombilerle karıştırılan bir kavramdır.

  • Vampir tarafından ısırılırsanız vampir külü içmelisiniz.
  • Kilise, Haç, Kutsal Su, Ayna, Gün Işığı ve Sarımsak folklorik vampir kovuculardır.
  • Saldırıyı önlemek için vampir kanı ile hazırlanan ekmeğin yenmesi de önerilir.
  • Rumen efsanesine göre Vampir bulmak için 7 yaşındaki bir oğlana ve beyaz bir ata ihtiyacınız olacak.
  • Geçtiğimiz 25 yılda 1.000’in üzerinde vampir romanı yayınlandı.
  • Topraktan çıkmasından korkulan kişiler yüz üstü gömülürdü.
  • Vampirlerin bir yansıması yoktur ve aynada kendilerini göremezler.
  • Bir vampirin ömrü 600 yıla kadar uzayabilir.
  • İnsanlardan çok daha kuvvetlidirler ve yaraları son derece hızlı iyileşir.
  • Hayvanları ve aksesuar kullanmayı sevmez, sudan hoşlanmazlar.

Vampir saldırısından kurtulmanın tek yolunun bir Vampire ait kalıntıları yemek yahut içmek olduğuna dair güçlü bir inanç vardır. Ölü vampir kanını somun ekmek bandırarak yemek gibi davranışlara da tarihte rastlanmıştır. Ünlü Vampir karakterini içeren ilk film 1912’de beyazperdeye çıktı. Yine İngiliz Kraliyet Ailesinin Vampirlerle bağlantısı olduğuna inanılıyor. Vampir Hortlak saldırısından kendinizi korumanın bir başka yolu ise sarımsağa başvurmak.

Folklor bize gösteriyor ki, vampirin ilk kurbanı genellikle karısı oluyor. Bu nedenle, bazı kültürlerde bir koca öldüğünde karısı görünüşünü acilen değiştirir, yani saçlarını keser ve yas yasağı boyunca siyah giyer. Bunların geri dönmesi durumunda vampiri aldatılmak amacıyla yapıldığına inanılıyor. Bazı efsanelere göre vampir karısıyla seks yapabiliyor.

Bir fizik profesörü vampirlerin var olamayacağını matematiksel olarak kanıtladı; çünkü ayda bir kez beslenirlerse ve her kurban bir vampire dönüşebiliyorsa, iki buçuk yıl içinde tüm Dünya vampir olurdu.

“Vampirler Hakkında İlk Kez Duyacağın Korkunç Gerçekler” başlıklı bu yazımızda sizlere; vampirlerin özellikleri, vampirler nerede yaşar, türkiyede vampirler var mı, vampirler filmi, vampirler gerçek mi, vampir efsaneleri, gerçek vampir görüntüleri ve vampirler ölümsüz müdür arama sonuçlarıyla alakalı bilgiler vermeye gayret ettik umarım beğenirsiniz.