Veli Küçük Hakkında Bilinmeyenler

9 Mayıs 1944’te Bilecik’te doğan emekli jandarma tuğgenerali ünlü Veli Küçük, 1996’da generalliğe terfi eder. 2000 senesinde tuğgeneral rütbesi ile emekli oldu. 2008’de göz altına alındığı Ergenekon tertibinde, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 117 sene hapis cezası verilen emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün ismi ilk kez Susurluk davası sırasında duyuldu. Küçük’ün, Çatlı’nın ölmeden önce telefonla görüştüğü son kişi olduğu iddia edildi. Bu ve buna benzer çıkan haberlerin çoğu, medyada ve internet sitelerinde “iddia” dan öteye geçemedi.

Veli Küçük

Veli Küçük Hakkında Bilinmeyenler

Gözaltına alındığı ilk olarak saat 10.20’de Kürtçü Fırat Haber Merkezi tarafından “Veli Küçük ve 70 kişi gözaltında.” başlığıyla duyurulmuştur. Banka kredisi ile aldığı evi dışında kayıtlı bir malı olmayan Küçük, 13. Ağır Ceza hakimleri ve savcıları tarafından “veli gelsin, alın bu veli’yi” tarzı tacizlere de maruz kalmıştır. 2004’te ABD’de bir konuşma öncesi karşılaştığı Tayyip Erdoğan’ın elini sıkmamasının başına neler açacağını bilseydi acaba o eli sıkar mıydı? Yorum sizin. 11.03.2014 tarihinde tahliyesine karar verilen Küçük, kendisini halen; JİTEM’ci ve kontrgerillacı olarak fişleyenlerin iddialarını ispatlamalarını bekliyor.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir