Vine için Detaylı Kullanım Rehberi

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan Twitter’ın 6 saniyelik video paylaşma uygulaması Vine, Türkçe dil desteği ile güncellendi! Yayınlanan son düzenlemeyle  birlikte aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 19 yeni dil Vine’a eklendi. Önümüzdeki günlerde 40 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip uygulamada; ülke bazlı popüler ve trend video filtreleme seçeneklerini de görmek mümkün olacak. Uygulama Windows Phone kullanıcıları tarafından artık ücretsiz bir şekilde indirilebilir durumda belirtelim.

Vine akıllı telefon veya tablet aracılığıyla video kaydedip arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir uygulama. Bu videoların üç önemli özelliği var; birincisi maksimum 6 saniye uzunluğunda olması, ikincisi durdurarak kaydetme özelliği, üçüncüsü ise videoların tıpkı hareketli GIF resimler gibi sonsuz bir döngü ile oynatılabilmesi.

Vine

Peki nasıl kullanacağız? Vine akıllı cihazlar veya tabletler aracılığıyla video kaydedip dostlarınızla paylaşabileceğiniz bir uygulama. Bu videoların üç önemli özelliği bulunuyor; birincisi maksimum 6 saniye uzunluğunda olması, ikincisi durdurup kaydetme özelliği, üçüncüsü ise videoların tıpkı hareketli GIF resimler gibi sonsuz bir döngü ile devam edebilmesi.

  • Uygulamayı cihazınıza indirip kurduktan sonra kayıt olup profil oluşturmanız her diğer uygulamada olduğu gibi gerekli. Bunun için e-posta adresinizi kullanıp yeni bir profil oluşturabileceğiniz gibi, Twitter hesabınızla uygulamaya giriş yapıp hali hazırdaki profilinizden de yararlanabilirsiniz.
  • Vine uygulamasında bir video yaratmak için ana sayfa (Home) ekranının sağ üst köşesindeki video ikonuna tıklamanız yeterli. Ekrana dokunarak kayıt yapabilir, parmağınızı ekrandan kaldırarak da kaydı durdurabilirsiniz.
  • Vine ile ilk video çekimi öncesinde ekrandaki adımları takip ederek uygulamanın nasıl çalıştığını da deneyerek görmek mümkün.
  • Video kaydınızı oluşturduktan sonra isterseniz Twitter veya Facebook üzerinden paylaşım yapabilirsiniz. Atlamamanız gereken konu ise Vine ile çektiğiniz ve yayınladığınız videonun anında herkese açık hale geliyor olması.
  • Çektiğiniz videoyu internete erişim sağlayan herkes görebilir. Bu nedenle Vine ile yayınladığınız videonun mahremiyetine dikkat etmenizde yarar var.
  • Vine videonuzu yayınlamadan önce çektiğiniz konu ile ilgili bir veya birkaç etiket koyarak Instagram’da olduğu başkaları tarafından da daha kolay bulunmasını ağlayabilirsiniz.
  • Ayrıca uygulama içerisindeki bir bölümde (explore) diğer kullanıcıların videolarına göz atmanız da mümkün. Önceden çektiğiniz videoları Vine’da kullanmanız ise maalesef olası değil. Vine uygulaması için özel çekim yapmanız şart.

Fotoğraf tutkunları için Instagram varsa Vine da bir benzeri anlayacağınız.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir