WordPress Avatar Resmi Nasıl Eklenir?

WordPress yazıların sonuna – eğer yazıyı sonuna kadar okuduysanız – dikkat etmişsinizdir arkadaşlar. Yazar kutusu içine dilediğiniz yazar resmini eklemek ya da yazar resminizi yorum ve yazı sonlarında gösterebilmek için farklı yöntemler mevcut. Eğer, “benim sitemde yazar bölümü ya da yazar kutusu yok” diyorsanız eklentiler çözüm bulabilirsiniz. İlki gravatar olan bu çözümlerin, ikincisi ise WP User Avatar eklentisi.

Daha bir avantajlı ve popüler olan Gravatar ile wordpress siteniz için kullanıcı resmi eklediğinizde, eklediğiniz bu imaj sadece sizin sitenize özel olmuyor. Özetle bu resim sadece içeriklerinizin sonunda yer alan yazar kutusunda veya sitenizde yaptığınız yorumlarda yer almıyor, aynı zamanda herhangi bir başka wordpress sitesine yorum yaptığınızda da çıkıyor.

Bu uygulama wordpress.com ve wordpress.org alt yapıları ile entegreli olduğundan siz wordpress.org alt yapısı ile çalışan başka bir siteye isim ve e-posta adresinizi girerek yorum yaptığınızda otomatik sistem tarafından algılanıyor ve avatar başka bir sitede de yer almış oluyor gayet basit. Yani bir nevi internet ortamındaki – esasen WP ortamındaki – profil resminiz oluyor da diyebiliriz.

Çekici geldiyse gravatar’a üye olmamız gerekli. Bunun için gravatar adresine gidiyoruz ve sağ kısımda yer alan “Create Your Own Gravatar” butonuna tıklıyoruz. “Your Mail Addess” denilen bölüme wordpress sitenizin kurulu olduğu ve admin profil sayfanızda da belirttiğiniz mail adresini vermeniz şart burası önemlidir.

Şifre belirleyip “Continue” deme, “Add a New Image” diyerek imaj belirleme gibi kısımları giriş seviyesinde bir kullanıcı dahi olsanız kolayca yapabileceğinize inandığımızdan detaylandırma ihtiyacı duymuyoruz. Sadece şu önemli noktayı belirtelim; eklediğiniz görsel +18 veya rahatsız edici bir imaj değilse “G rated” kısmını işaretleyip, Set Rating butonuna tıklayıp devam ediyorsunuz. Zaten ortalama bir İngilizce ile ne demek istediğini kolayca anlayabilirsiniz arkadaşlar.

Gravatar sitesinde yer alan “My Profile” sekmesi ile ulaşabileceğiniz, “Name and Details” kısmından sizinle alakalı diğer detayları da eklemenizi tavsiye ederiz. İngilizce farklı kaynaklar üzerinden detaylı bilgiler almak isterseniz; “What is a Gravatar” arama sonucu kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WordPress.com ve WordPress.org Arasındaki Fark başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim
Kategoriler