WordPress E-Ticaret Sistemleri

Basit ve sorunsuz arayüzü ve öğrenme kolaylığı nedeniyle çoğu kişinin tercihi WordPress; e-ticaret girişimlerinin de ilgisini çeken bir CMS platformu. Hızlı satış yapmak isteyen ve bir web sitesi kurmak konusunda çok da detaylı bilgi sahibi olmayan girişimciler WordPress üzerinden sitelerini kolaylıkla kurabiliyorlar. Sizler için bazı sistemleri inceledik ve notlar aldık… Umarım yardımcı olabilir.. Unutmadan belirtelim, kusursuz ve referansları olan ciddi bir hosting firması ile çalışmak – akılda kalıcı bir domain (alan adı) bulmak da önemlidir..

WP Store Cart

Açık platform ve ücretsiz olarak sunulan bir uygulama plan WpStoreCart, WordPress için geliştirilmiş en önemli e-ticaret eklentilerinden. Sınırsız ürün ve kategori listeleme, Google Analytics ve Piwik e-ticaret entegrasyonu ile istatistik ölçümlemesi de sunan uygulama da her temayla uygun bir şekilde çalışabiliyor. Eklentiye WordPress‘te 5 üzerinden 3,4 puan verilmiş. 112.722 kez indirilen uygulamanın son güncellemesi ise 30 ekim 2013’te sunulmuş.

Ecwid

Ücretsiz olarak kurulum hizmeti alabileceğiniz Ecwid’in mevcut sürümü üzerinde ancak 10 ürün listelenebiliyor ne yazık ki. Yıllık 150 dolarlık ücrete sahip olan bir diğer hizmet paketinde ise kullanıcılar 100’e kadar ürün listeleme imkanına kavuşuyor. Ecwid’in şirketlere sunduğu aylık paketinin fiyatı ise 29,5 dolar. Bu son hizmet paketinde kullanıcılara neredeyse limitsiz diyebileceğimiz 2500’e kadar ürün listeleme seçeneği veriliyor. Ekstra olarak anında destek gibi özelliklerle beraber 30 kadar farklı ödeme sistemi, gerçek zamanlı kargo ücreti gösterimi, sosyal ticaret paylaşımı gibi özellikler de yer alıyor. Ecwid’in sınırsız paketinin fiyatı ise aylık olarak 82,5 dolar şimdiden belirtelim. WordPress’te 5 üzerinden 4,1 puan alan Ecwid, 144.053 kez indirilmiş. Eklentinin son güncelleme zamanı ise 28 Ekim 2013.

eShop

Gayet kolay ve sorunsuz bir yapıya sahip olan bir diğer WordPress e-ticaret sistemi de “eShop”. Eklentinin ara yüzü oldukça anlaşılır ve ürün ekleyip çıkarmak da bir iki tık ile sorunsuz gerçekleşiyor. Sundukları panel üzerinden de temel istatistik bilgilerine erişmek mümkün. eShop’un az sayıdaki dezavantajlarından biri ödeme seçeneklerinin sınırlı olması. PayPal, Payson ve eShop’un kendi ödeme sistemi haricinde pek de alternatif yok. Bu nedenle bu eklentinin bu eksi yanlarını atlamamak gerekiyor. WordPress’te 5 üzerinden 3,8 puan verilen uygulama toplamda 550.891 kez indirilmiş. Son güncellenme tarihi ise 31 Ağustos 2013 olarak göze çarpıyor.

WordPress E-Ticaret

JigoShop

WordPress’te iyi yorumlar alan e-ticaret sistemlerinden biri olan JigoShop’un ücretsiz sunumu birçok WordPress temasıyla uyumlu bir şekilde çalışıyor ve kullanıcılara stok yönetimi, ürün gruplama gibi özellikler sunuyor. Ücretsiz servisin yanı sıra Gümüş ve Altın paketlerine de sahip olan e-ticaret sisteminin Gümüş paketi aylık 300 sterlinken, Altın paket 800 sterlin olarak fiyatlandırılmış. WordPress’te 5 üzerinden 3,9 puan alan uygulama, 282.876 kez indirilmiş ve eklenti en son 10 Ekim 2013 tarihinde güncellenmiş.

WP e-Commerce

WordPress kullanıcıları için hazırlanan ilk e-ticaret eklentilerinden biri olan WP e-Commerce, basit kurulumu ve birçok WordPress temasıyla uyumundan dolayı birçok kişinin tercih ettiği bir sistem. Bu eklenti üzerinden kullanıcılar kendi HTML ve CSS kodlarını da uygulayabiliyor ve tema üzerindeki şablonları kolayca değiştirip düzeltebiliyor. WP e-Commerce WordPress üzerinde 2,6 milyon kez indirilse de 5 üzerinden 2,8 puan almış. Eklentinin son güncellemesi ise 10 Temmuz 2013 tarihinde yapılmış.

Shopp

E-ticaret sistemi kurmak isteyen yatırımcıların kullanabileceği platformlardan bir diğeri olan WordPress uyumlu “Shopp” farklı paketlerde bulunuyor. Tek bir site üzerinde bu arayüzü kullanmak isteyenler için platformun ücreti 55 dolar olarak belirlenmiş. Yazılımcı ve geliştiriciler için olan paketin fiyatı ise 299 dolar. Ek olarak add on yüklemek isteyen kullanıcılar platform üzerinden ortalama olarak 45-50 dolar arasında değişen fiyatlarla diledikleri uygulamaları ekstra indirebiliyorlar. En basit pakette sadece bir site için destek veriliyor ve kullanıcı sadece kullanıcı forumlarına erişebiliyorlar. Developer olarak tanımlanan üst paketin de ise sınırsız sayıda siteye erişim sağlanabiliyor ve kullanıcılar geliştirici forumlarına da ulaşabiliyorlar.

Basit bir E-Ticaret sistemi kurmak gördüğünüz gibi hiç de zor değil…

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir