WordPress Hakkında Bilgiler

Ücretsiz, açık kaynak kodlu bir yazılım olan WordPress, Dünya’da en çok rağbet gören, milyonların kullandığı blog yönetim ve takip sistemidir. İnternet ortamına yeni girdiyseniz, çok fazla bilgi sahibi değilseniz ilk duyacağınız, sağda solda ilk rastlayacağınız yapının başında gelmektedir. Kendi sayfalarımı oluşturmak istiyorum, aklıma gelenleri yazmak aktarmak istiyorum diyenler mutlaka WordPress hakkında bilgi sahibi olmalı. Bu arada heyecanlı paylaşımcı arkadaşlar haricinde büyük kurumların da bu sistemden faydalandığını belirtmekte yarar var. Büyük haber siteleri, tanınmış magazin blogları, herkesçe bilinen şirket siteleri bile güvendiği WP temalarını kullanıyor ya da var olanı geliştiriyor. İlk satırda dediğim gibi gelişime açık ve her şekilde müdahale etmenize olanak veriyor.

Hosting yani web barındırma hizmeti almak istediğiniz firmaların hemen hemen hepsi WordPress kurulumunu sizin adınıza ücretsiz yapabilir. Temalar ve eklentiler de bedelsiz olduğu için sonrasında sıkıntı çekmeden yazmaya başlayabiliyorsunuz. Başlangıçta para vermek istemeyenler; “wordpress.com” uzantılı bir blog edinerek ya da belirttiğim gibi bir hosting paketinin üzerine WordPress sistemi kurarak & kurdurarak dakikalar içinde paylaşımlara başlayabilir.

Sistemin rağbet görmesinin en büyük nedenlerinden biri Google tarafından güvenilirliği kabul edilerek hızlı indekslenmesi. İndekslenme ne ola ki diyenler için durumu şöyle ifade edelim. Özgün yani benzersiz bir yazı kaleme aldınız ve bunu uygun bir görselle paylaştınız. Bunun kısa süre içinde Google sayfalarında yer alması hatta kalitesine göre üst sıralarda bulunması sizin ifade kalitenizle ilgili olduğu kadar altyapıdaki kodlama kalitesiyle de alakalı. İşte WordPress bunu sağlıyor.

Wordpress

Madde madde ilerlemek daha isabetli olabilir.

  • İlgili kurulum dosyalarını sağdan soldan değil WordPress.org sitesinden indirin.
  • Aklınıza gelen her eklentiyi kurmak yerine sisteminizi yormayacak olanlara yönelin.
  • Her dakika tema değiştirmek zarar getirir. Plan ve program çerçevesinden hareket edin. 
  • Video paylaşım alanlarındaki kurulum ve güvenlik anlatımlarını takip edin.
  • Yol haritası oluşturmak faydalı olabilir.

Kopyala & yapıştır hamlelerden kaçınarak, düzenli ve özgün olarak, kaliteli görseller kullanarak kısa sürede iyi yerlere gelmeniz mümkündür. Önemli olan ister blog ya da kapsamlı bir web sitesi sahibi olun; ne yapmak istediğinizi iyi belirleyin.

WordPress hakkında aklınıza takılan her şeyi bizlere yorum kısmı üzerinden sorabilirsiniz.

Bu arada son bir notum var; 9og.org olarak çevrimiçi anketlerden para kazanıyoruz. YSENSE ile oturduğun yerden para kazanabilirsin. Tek yapman gereken anketleri tamamlamak ve 50 dolar olmasını beklemek! Aklına takılan sorular için iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsin. Merak etme son derece güvenli.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir