WordPress Nedir Sorunuzun Cevabı Burada

Kişisel yayın sistemi olarak kabul gören WordPress, CMS yani Content Management System olarak tanımlanmakta. Kullanılan temaya bağlı olarak Google tarafından hızlı indekslendiğine inanılmaktadır. 2001’de piyasaya sürülen açık kaynak kodlu WordPress’in en son güncellemesi 25 Ocak tarihinde 3.5.1 olarak duyurulmuştur. Açık kaynak olduğu için gelişime açıktır. Kurulumunun basit olmasının yanı sıra işlevselliği arttıran bir çok eklentiyi bünyesinde barındırabilir.

PHP blog alanında Joomla, Drupal gibi rakipleri olsa da açık ara önde olmasının nedeni kullanıcılar tarafından sevilmesi ve kullanıcı dostu arayüzüyle benimsenmesi elbet. İleri derecede teknik programlama bilgisine sahip olmanız da gerekmiyor. Buradan indirebilirsiniz. Hosting domain işleriyle uğraşmak istemiyorum, basit bir blog benim için yeterli diyenlerin ise WordPress.com’a bir bakmalarını öneririm zira veritabanına ve alan parayla edinilecek alan adına ihtiyaç duymadan birkaç adımda bir web sitesi sahibi olmak mümkün. Sundukları 3GB disk kapasitesi ise işe yeni başlayanlar için gayet yeterli bir alan. İlerde isterseniz bir domain “alan adı” alarak da yönlendirme yapmanız olası.

WordPress

Bu yazının şerefine WordPress.com’dan bir blog isteyen arkadaşıma her türlü yardım edeceğim. İçerik ve kurulum yönünden olsun. Ama özgün içerik yazacağına ve kopya kullanmayacağına söz vermesi ricam. Yoksa taş atarız da elimiz mi yorulur. İlgilenen arkadaş “yorum” kısmı üzerinden bize ulaşabilir. Tek isteğim kaliteli içerik paylaşması bir de dua tabi.

Biraz da teknik veri paylaşalım arkadaşlar. Şu anda 15 binden fazla yararlı eklentiye sahip WordPress. Tabi hosting üzerinden kullanacak arkadaşlara yararlı olanlar dışında pek de fazla eklenti kullanmamasını öneriyorum. Tez canlı yeni kardeşlerimize bir çok yapı hoş gözükse de işin bir de ilerde “kaynak yetersizliğiyle” karşılaşmak durumu var. Dünyadaki 1 milyon popüler sitenin 50 bini WorPress kullanıyormuş onu da belirtelim. İster gezi sitesi oluşturmak isteyin ister basit bir video sitesi ya da fotoğraf paylaşım alanı, istediğiniz temayı bulabilirsiniz. Tema kullanırken temamızın özgün olduğunu ve içinde zararlı kod bulundurmadığını lütfen kontrol edelim. Bu konudan pek anlamıyorsanız yine aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşırsanız istediğiniz konuya göre tema önerebiliriz sizlere..

WordPress hakkındaki her türlü soru ve sorunuzu bizimle paylaşabilirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir