Xbox Fiyatları, Yenilikleri ve Özellikleri

Oyun konsolları pazarında Dünya’da lider durumda bulunan teknoloji devi Microsoft, adının Xbox 720 olacağı söylenen son modelinin tanıtım etkinliğinin davetiyelerini dağıtmaya başladı. Washington merkezli yazılım firması Redmond kampüsünde yapılacak lansman, yalnızca donanım değil; oyun pazarının diğer alanlarıyla ilgili tanıtımlara da sahne olacak. Tüm tanıtımı resmi sitesi ve Xbox Live üzerinden canlı yayında takip etmek mümkün. ABD ve Kanada’daki konsol severler için Spike TV’den de yayını takip etmek mümkün. Xbox hayranları, etkinlik gününe kadar görüş ve düşüncelerini paylaşım sitelerinden #XboxReveal etiketiyle paylaşabilecekler.


Blog çevrelerinde yüksek işlemci gücü ile gelecek yeni modelin 2 şekilde piyasaya sürüleceği konuşuluyor. Normal model 499$ olarak vurgulanmış, 299$’lık paket için ise 2 yıllık Live Gold üyeliği isteneceği ve aylık 10$ bedeli olacağı iddia ediliyor. Fiyat size de yüksek geldiyse  Sadece 99 dolar etiket fiyatına sahip olan “Stingray” kod adlı konsol dertlerinize çare olabilir. Yeni konsolların raf tarihinin Kasım 2013’ü bulabileceği konuşuluyor. Stingray’in son 360’dan çok daha ucuz olacağını aklımızın bir köşesinde tutalım.

The Verge internet sitesinin haberine göre yeni Xbox’ın ilk oyunlarından birinin Ryse olacağı ve tanıtımda da öne çıkarılacağı söyleniyor. Kinect’in yeni vücut izleme özelliği iyileştirmeleri bu oyunda kullanılacak.

Yeni modeli sabırsızlıkla bekleyenlerin kopya oyun oynayamayacağı ve ne yazık ki 150 TL civarı bedellerle orijinal ürün almalarının gerekliliği üstüne basarak söyleniyor. Windows 8 tabanlı sisteme ve Blu-Ray desteğine sahip olacağı açıklanmış. Sevilen kumandasında ise değişikliğe gidilmemiş.

Yeni Xbox’u 21 Mayıs’ta sizlere tanıtacağız.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir