Xbox One Hakkında Bilgiler

24 saatte satış rekorları kıran yeni Sony Xbox One, ambalajının açıldığı daha ilk gün 1 milyondan fazla satarak gelmiş geçmiş en hızlı satan Xbox konsolu oldu. Microsoft, Xbox One’ın önceki model Xbox 360’ın ilk gün satışını çok geride bırakarak en hızlı satan Xbox olduğunu ve birçok mağazada tükendiğini duyurdu. “Yeni Xbox One’lar yapmak için sıkı çalışıyoruz” diyen Xbox pazarlama müdürü Yusef Mehdi,  tatil sezonunda herkese yetecek kadar yeni Xbox olacağınının garantisini verdi.

Microsoft Xbox One sahiplerinin ilk gün performansları: Dead Rising 3’te 60 milyon zombi öldürüldü, Forza 5’te 5,79 km sürüş yapıldı, Ryse: Son of Rome’da 8,5 milyon düşman dize getirildi ve dövüş oyunu Killer Instinct’te 7,1 milyon kombo yapıldı.

Yüksek film kalitesinde görüntü performansı sunan ve 514 Euro’ya satışa sunulan cihaz en büyük rakibi PlayStation 4’ten biraz daha pahalı; zira PlayStation 4’ün Avrupa satış fiyatı 418 euro. Cihaz ile oyun oynamanın dışında internette dolaşılabiliyor, televizyon da izlenebiliyor.

Xbox One

Avustralya, Avusturya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Meksika, Yeni Zelanda, İspanya, Birleşik Krallık ve Amerika’da satışa sunulan cihazın Türkiye’ye ne zaman geleceği ise net değil. Önceki konsoldan farklı olarak Xbox One ile web sitelerini görüntüleyebileceksiniz dediğimiz gibi. DVR cihazı olarak kullanmak da mümkün.

Üretici AMD’nin oyun konsollarına özel geliştirdiği 8 çekirdekli işlemci atağı cihazda yer alırken RAM, depolama kabiliyeti ve görüntü destekleri birbiriyle aynı özeliklerde. Her iki cihazın ayrıldığı özelliklerin başında joystik’ler var. Playstation’ın joystiklerinde dokunmatik alan ve hoparlör bulunuyor. Microsoft’un joystik’in de ise ‘D-Pad’ adındali kontrol tuşları yer alıyor. Bununla beraber yeni oyun konsolları “augmented reality” denen artırılmış gerçeklik öğeleriyle oyun sektöründe yeni bir dönemin kapısını açıyor. Xbox One ile beraber gelen Kinect 2’nin yanısıra Playstation 4’ün 50 dolarlık kamerasıyla arttırılmış gerçeklik öğelerini kullanmak ve hareket kontrolünü güçlendirmek olası.

Konsolların 2013 rakamlarına göre yüzde 30.4 pazar payı ile 2.9 milyon satan Playstation 3’ü, 2.1 milyon adetle Xbox 360 izliyor. 2013 başında çıkan Nintendo’nun oyun konsolu ise 747 bin adette kalmıştı.

Xbox One gerçekten kusursuz bir tasarım ve performansa sahip. Denedik bizden söylemesi!

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir