Yazılarda Etiket Kullanımı » Etiket Gerekliliği

Özgün yazılarda kullanılacak etiket miktarı 4 ila 6 arasında değişmektedir. Hiç etiket kullanılmamalı ve kalabalık yapmamalı diyen de bir görüş mevcuttur. 300 kelimden uzun yazılarda belki 8 etiket de kullanılabilir de bir görüştür tabi. Yani yazı uzadıkça makul miktarda alakalı etiket kullanılmalı denmekte. Aşırı anahtar kelime kullanımı makalelerin filtreye düşerek spam olarak değerlendirilebilmesine yol açar. 

Etiketler yazıda en çok geçen kelimelerden oluşmalıdır. Etiket belirlenmesi genel olarak makalede öne alınmak istenen anahtar kelimeler olarak düşünülür. Ancak zaman zaman bu anahtar kelime grubu makale içerisinde geçmiyor olabilir yahut az sayıda geçiyordur. Bu durumda makale ile etiket uyuşmazlığı oluşacak ve bu durum sitenin optimizasyon kalitesine olumsuz olarak yansıyacaktır.

Misal bir özgün makale yazdınız ve hangi kelime kaç kez geçiyor görmek istiyorsunuz. Buradan incelemeniz mümkündür. İdeal etiket oranı yüzde 3 veya en fazla 4 olarak kabul görmektedir. Verdiğimiz bu link üzerinden oluşturduğunuz her yeni makalede sorgulama yaparak, o makalede yararlanabileceğiniz en ideal etiketleri seçebilirsiniz.

Ne kadar çok etiket kullanırsam siteme o kadar fazla ziyaretçi denk gelir mantığı da yanlış bir düşüncedir. İnsanımız genel olarak Google’da ve Yandex’te nasıl arama yapıyor bir düşünüp ona göre planlama yapmak en güzeli olacaktır. Seçtiğiniz etiketler aramalarda tıklanma oranı yüksek olan kelimeler ya da cümleler olsun. Linklere etiket vermek için Simple Tags denen WordPress eklentisini kullanabilirsiniz.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir