Yeni Tablet için Gerekli Programlar

Yeni tablet için gerekli programlar listesi hazırlayarak siz “yeni tablet kullanıcılarına” bilgi vermek istedik. Yeni tablet kullanıcısı iseniz Micro SD kart almanızı tavsiye ederiz zira bu kart özellikle oyun ve fotoğraf severler için can simidi niteliğinde! Hafıza artırmadan önce mevcut durumunuzu da kontrol etmenizi öneririz.

Gereksiz uygulamaları ilk adımda silmek, bazı önemli olmadığına inandığınız bilgi vs’leri “bulut teknolojileri” üzerine yedeklemek de iyi bir yol. Dropbox ve Google Drive kullanıyorum. Sizlere de bu bulut disk’leri öneririm. Bu arada atlamadan belirtelim; belge, bilgi, özellikle fotoğraf’ları otomatik olarak yedeklemek ister misiniz uyarıları mevcuttur. İlk kurulum esnasında atlamadan doğru seçim yapmalıyız.

MicroSD ya da benzer ekipman için Akakce.com benzeri “fiyat karşılaştırma” sitelerini incelemenizi tavsiye ederim. İnternet üzerinden alışveriş yapıyorsanız – nerede ucuza bulurum – sorularınıza kolay cevaplar alabilirsiniz. Kiyas.la, yine “hangi ürünü alsam” kararsızlığını yaşayanlar için iyi bir alternatif.

Gerekli Programlar

  • Tabler üzerinden E-Kitap okumayı seven bir insan olduğum için bir çok farklı formatı destekleyen UB Reader’ı kurdum. Ücretsiz versiyonu epub-pdf dahil bir çok uzantıyı destekliyor. Açık ve net bir arayüzü var. Tavsiye ederim. Uygulama dükkanında en çok indirilenler sıralamasında ilk sırada…
  • Dropbox, girişte de belirttiğim gibi yedekleme için kullandığım bir teknoloji. İki yıl için 50 GB’lık bir alan verince de kullanmamak olmaz diye düşündüm. Burada önemli olan, çektiğiniz fotoğrafları otomatik olarak göndermek isteyip istemediğinize iyi karar vermek.
  • Chrome kullandığım için bunun harici farklı bir internet tarayıcısı kurmak istemedim. Tercih size kalmış. Yeni bir tablet kullanıcısı olarak; Facebook, Facebook Messenger, Twitter, Instagram, FourSquare, Skype, Ekşi Sözlük gibi bilindik uygulamaları kurmanızı tavsiye ederim. Chat yapmayı seviyorsanız ICQ’da popülerliğini geri kazananlardan.
  • Navigasyon için Yandex Navigasyon iyi bir tercih olabilir. Köşe Yazarlarını takip etmek isterseniz “Yazar Oku” yüklemelisiniz. Play Store’da çok fazla oyun olduğu için “şunu oynayın bu güzel değil” tarzı bir yorum yapmak istemedim. En çok Oynanalar listesi üzerinden seçim yapılabilir. AccuWeather – hava durumunu merak edenler için ilk yüklenmesi gereken uygulamalardan…

Yeni tablet için gerekli programlar arayan ve bir heves onlarca uygulamayı bir anda yükleyen teknoloji severler; bir virüs programı kurmayı ve temizlik- optimize uygulaması da edinmeyi ihmal etmemeli. Bunun için Clean Master ve AVG iş görecektir. Şimdiden iyi eğlenceler dilerim.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir