Yılmaz Özdil Hakkında Bilinmeyenler

1965’de İzmir’de doğan gazeteci-yazar Yılmaz Özdil, İzmir Atatürk Lisesinin sonrasında Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünde okur. Bölge gazetesi Yeni Asır’da muhabir olarak gazeteciliğe adım atar. 1994 yılında transfer olduğu Milliyet’te yazı işleri müdürlüğü yapar. Aynı görevi 1995’te Sabah gazetesinde devam ettirir. 1999’da Star Gazetesinin kuruluşunda yer alır. Sonrasında tekrar döndüğü Sabah grubunda Atv haber genel yayın yönetmenliği görevini üstlenir. Atv ve Sabah’ın TMSF’ye devri sonrası Hürriyet’e katılır.

Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil Hakkında Bilinmeyenler

2008’de gazeteci Uğur Dündar’ın yönetimindeki Star Ana Haber bülteninin yayın yönetmenliğini üstlenir. 15 Ağustos 2014’de Hürriyet’ten istifa edişi sonrası 10 Ekim 2014 tarihinden itibaren Sözcü gazetesinde makalelerini sürdürür. 4 kitabı bulunan ve muhalif yazıları ile bilinen Yılmaz Özdil, Hülya Özdil ile evli ve Pelin adında bir de kız çocuk babasıdır. Annesi Nadide, babası Veli Özdil’dir.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir