Zekeriya Öz Hakkında Bilinmeyenler

Bazılarının “hukuk kahramanı” ilan ederek, altına makam kendi özel Mercedes aracını tahsis ettiği Bulgar göçmeni Ergenekon ‘cemaat’ savcısı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1991 mezunudur. 1997’ye kadar avukatlık yaptı. 1997’de Hakim ve Savcılar Sınavı’nı kazandıktan sonra Bursa Barosundaki kaydını sildirip savcı oldu. Mayıs 2000’de eksojen obezite tanısıyla askerliğe elverişsiz raporu aldı. 2004’te İstanbul, Ümraniye’ye nakledildi ve Cumhuriyet Savcısı olarak göreve başladı.

12 Haziran 2007 tarihinde; Ümraniye’de bir gecekonduda 27 el bombasının bulunuşu ile start alan Ergenekon kumpasını yöneten savcılardan biridir. Kozmik odaya girerek devletin en mahrem sırlarını ortalığa saçtı. Hakkında çıkan yakalama kararı sonrası ise vatanı Ermenistan’a Gürcistan üzerinden kaçmıştır. Ermenistan ile Türkiye arasında suçlu iadesi anlaşması bulunmamaktadır. Kaçtığı günler ve sonrasında; tarikatçısı olduğu Zaman ve pilavcı grubu tarafından  – herhalde haber değeri taşımadığı için olsa gerek – gündeme getirilmemiştir. Zamanında Zekeriya’yı yalayan ROK gibi yandaşları ise şimdilerde ortalarda gözükmemektedir.

Anket doldurarak ayda minimum 50 dolar kazanmak istemez misiniz? Ysense'e abone olabilir, anketleri doldurarak oturduğunuz yerden kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir